Hastanede sağlık çalışanlarını tehdit edip kaymakam olduğunu söyleyen kadının videosu

Bugün öğle saatlerinde Twitter üzerinde yayılan bir videoda, hastanede sağlık çalışanlarını tehdit edip, hakaretler savuran, videonun sonuna doğru da kaymakam olduğunu söyleyen kadının kaymakam olduğu iddiası yanlış. Kendisi kaymakam değil.

Üsküdar Belediyesi Sosyal Hizmetler Birimi personeli bilgisi olduğu paylaşılan Asya Gülbahar Üzgül’ün, bir hastanede sağlık çalışanlarını tehdit edip küfürler savurarak “Ben kaymakamım” sözleriyle insanları aşağılayan videosu oldukça eski. Olay 28 Kasım 2016’da gerçekleşmiştir.

Söz konusu olay 28 Kasım 2016’da Haydarpaşa Hastanesi’nde gerçekleşmiştir. Bir 15 Temmuz Gazisinin yakını olduğu söylenen Asya Gülbahar Üzgül’e saydırdığı onca hakaretten sonra hakkında soruşturma açılmıştır. Konuyla ilgili o tarihte oldukça fazla haber çıkmış, Change.org üzerinde kampanya başlatılmıştır.

Videonun koronavirüs salgınının ülkemizi meşgul ettiği ve sağlık çalışanlarının oldukça motivasyon kaybı yaşadığı günlerde yeniden Twitter’da TT gündemine taşınması da ayrı bir hata.

Ayrıca İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Gökmen Çiçek de konuyla ilgili yaptığı açıklamada şahsın kaymakamlıkla herhangi bir ilgisi olmadığını beyan etmiştir.

Kaynaklar:

  1. Ekşi Sözlük Paylaşımı, https://eksisozluk.com/asya-gulbahar-uzgul–5241647
  2. Change.Org Kampanyası, https://www.change.org/p/%C3%BCsk%C3%BCdar-belediyesi-%C5%9Fikayet
  3. Olay Haberi, https://haber.sol.org.tr/toplum/video-15-temmuz-gazisi-ailesi-hastanede-teror-estirdi-177775
  4. Olay Haberi, https://doktorlarsitesi.net/2016/12/05/hastaneyi-tararim-diyen-saldirgan-belediyedeki-isinden-atildi/