Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Nail Nogay’ın “geber” paylaşımı

İstanbul Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Nail Nogay’ın, yardıma ihtiyaç duyduğunu söyleyen bir kadının videosuna “geber” paylaşımı yaptığı iddiası doğru.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Nail Nogay'ın "geber" paylaşımı

Kişisel Twitter hesabı üzerinden Roman vatandaşların çöpten yiyecek toplayarak geçindiklerini ve karantina günlerinde zora düştüklerini içeren bir paylaşımı yorumlayarak “Geber” ifadesinde bulunan Nail Nogay paylaşımının akabinde tepkiler büyürken hemen paylaşımını sildi.

Twitter gündeminde TT olan bu durumdan sonra Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yaptığı resmi açıklamayla Nail Nogay‘ın görevinden alındığını ve soruşturma başlatıldığını duyurdu. Akabinde Nail Nogay da Twitter hesabını kapattı.

Bakanlığımıza bağlı çalışan bir İl Müdür Yardımcısı’nın sosyal medyada gündeme gelen çirkin paylaşımı toplumumuzun tepkisini çekmiştir.

Birlik ve beraberlik ruhumuzu yaralayıcı bir dil ve üslup devletimizin hiçbir kademesinde asla kabul edilemez. Anne ve yavrularımız ziyaret edilerek ihtiyaçları karşılanacak ve bakanlığımız hizmet modellerinden faydalandırılacaktır.

Bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti’nin olduğu yerde kimse sahipsiz ve yalnız değildir.

Biz; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak tüm vatandaşlarımızın huzur, barış ve refah içerisinde birlikte yaşaması için canla başla çalışmaya devam ederek bu tür davranışlara asla izin vermeyeceğiz. Söz konusu şahıs olayın hemen akabinde görevden alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 09/04/2020 tarihli basın açıklaması

Kaynaklar:

  1. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Basın Açıklaması, https://www.ailevecalisma.gov.tr/tr-tr/basin-aciklamalari/aile-calisma-ve-sosyal-hizmetler-bakanligi-basin-aciklamasi/